You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
holowanie aut wrocław

Szybkie i fachowe holowanie aut we Wrocławiu!

Holowanie we Wrocławiu to nasza całodobowa kompleksowa usługa, którą nieustannie realizujemy na drogach Wrocławia, okolic ale także na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S8 i S3. Holowanie Twojego auta przebiegnie sprawnie, jeżeli zaufasz doświadczonej firmie.

Jako firma z wieloletnim stażem, podejmujemy się holowania twojego pojazdu już w ciągu 15-30 minut od momentu otrzymania zgłoszenia. Holowanie na autostradzie i drodze ekspresowej to konieczność, a w chwilach stresu, możemy podjąć pochopną decyzję. Nie szukaj na szybko pierwszej lepszej firmy tylko wybierz fachowe holowanie w naszej firmie! Działamy kompleksowo, obsługujemy kierowców indywidualnych jak i firmy.

Bezpiecznie i fachowo zajmiemy się holowaniem twojego auta!

Zadzwoń i zamów holowanie +48 514 21 21 61 lub napisz do nas
holowanie aut wrocław

Co musisz wiedzieć o holowaniu swojego auta?

holowanie aut wrocławholowanie wrocław

Jeżeli mamy problem ze znalezieniem firmy do odholowania naszego auta (takie sytuacje czasami wystąpują w święta lub weekendy) zdecydowanie lepiej będzie nam odholować nasze auto na własną rękę. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę czy oby na pewno możemy to zrobić sami (w przypadku niektórych aut lub dróg jest to niemożliwe), i również w jaki sposób zrobić to zgodnie z prawem. Awaria lub kolizja pojazdu to wystarczający problem, nie chcemy dodatkowo dostać mandatu.

Żeby dany pojazd nadawał się do holowania musi posiadać sprawny układ hamulcowy oraz kierowniczy - jeżeli nie spełnia wymienionych warunków trzeba niestety poczekać na holowanie naszego auta. Dodatkowe i bardzo ważne znaczenie ma to, gdzie zepsuło się nasze auto. Jeżeli nastąpiło to na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu – nie możemy go holować na własną rękę. Może to zrobić jedynie specjalistyczna firma posiadająca odpowiedni pojazd do holowania - ta firma jest jednak również ograniczona ponieważ holowanie jest możliwe tylko i wyłącznie do najbliższego zjazdu.

Najgorszą rzeczą jaką mozemy zrobić, kiedy zepsuje się nam auto to dać się ponieść nerwom i działać pod wpływem impulsu i pośpiechu. Niestety bardzo często ma miejsce taka sytuacja. Zwłaszcza kiedy posiadamy kontaktu do dobrej firmy zajmującej się holowaniem aut. Taki kontakt to dla kierowców komfort a także poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli na drodze zepsuje się nam auto i nie będziemy mogli go odholować nie pozostaje nam nic innego niż skontaktować się z profesjonalistami. Im lepsza firma tym czas oczekiwania na holowanie będzie krótszy. Musimy pamiętać, że nie mamy wpływu na to kiedy może wystąpić awaria na drodze w trakcie naszej podróży. Możemy jednak na taką sytuację się przygotować posiadając kontakt do firmy zajmującą się holowaniem aut.

Najlepsze firmy specjalizujące się w holowaniu, przyślą do nas pracownika, który postara się zająć usterką na miejscu - taka dodatkowa usługa to duża oszczędność czasu ale i także pieniędzy lub, gdy szybka naprawa auta nie będzie możliwa, zaoferuje bezpieczne holowanie do wybranego miejsca.

Kiedy holujemy auto, powinniśmy w miarę możliwości unikać ruchliwych, zatłoczonych ulic, a także zachowywać szczególną ostrożność w terenie zabudowanym czy obszarze miejskim. Przepisy mówią, że na obszarze zabudowanym obszarze zabudowanym prędkość auta holującego i holowanego w żadnym wypadku nie może przekraczać 30km/h. Kiedy uda nam się wyjechać poza miasto, możemy nieznacznie przyspieszyć – dozwolona prędkość w tym miejscu to w tym przypadku 60km/h.

Niezależnie w jakim terenie poruszamy się pojazdami, musimy pamiętać, że nasze auta muszą być dobrze oznakowane. Musimy mieć widoczną linkę holowniczą oraz trójkąt ostrzegawczy. To niezwykle ważna kwestia w sprawie bezpieczeństwa holowanego auta choć wiele osoób to ignoruje. Przypominamy zatem że podczas holowania swojego pojazdu należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, swoje, innych użytkowników dróg oraz zestawu holowanych aut.

Każdy kierowca musi wiedzieć, że prowadząc holowane auto musi być to osoba posiadająca prawo jazdy. Ponadto musi mieć ona stały i nieprzerwalny kontakt z osobą prowadzącą pojazd holujący. Do holowania auta musimy mieć linkę holowniczą. Warto zaopatrzyć się w taką wersję, która posiada oznakwania białymi i czerwonymi pasami na przemian, to zwiększa jej widoczność na drodze podczas holowania. Innym dostępnym rozwiązaniem jest skorzystanie żółtych lub czerwonych chorągiewek na lince holowniczej. Są one bardzo potrzebne, gdyż inny kierujący muszą dokładnie widzieć, że holujemy pojazd i zachować szczególną ostrożność.

Ważne jest również, żeby zachować wymaganą odległość pomiędzy autem holującym i holowanym. Według aktualnych przepisów wynosi ona od 4-6m w przypadku połączenia miękkiego a takim jest linka holownicza, i również maksymalnie 3m, kiedy korzystamy z połaczenia tzw. sztywnego.

Zamów holowanie swojego auta!